Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

" Сприяння інтернаціоналізації вищих навчальних закладів у країнах східного сусідства шляхом культурної та структурної адаптації"

З 17 по 21 червня 2014 р. у м. Левені (Бельгія), в католицькому університеті, у рамках проекту Темпус "Сприяння інтернаціоналізації вищих навчальних закладів у країнах східного сусідства шляхом культурної та структурної адаптації" проходили семінар і тренінги, спрямовані на інтернаціоналізацію учбового процесу в інститутах-партнерах проекту.

                                                         

На семінарі і тренінгах були присутні представники вищих учбових закладів Вірменії, України, Білорусії, Грузії, Бельгії, Великобританії, Австрії, Італії.

Інформаційні повідомлення


 

Поняття інтернаціоналізації, визначене Jane Knight в 2004 р., - це процес інтеграції міжнародних, міжкультурних і глобальних вимірів і викликів в цілі і функції вищої освіти. Betty Leask додає це визначення інтернаціоналізації включенням міжнародних і міжкультурних вимірів в підготовку, забезпечення і випуск програм навчання.
     Питання ставиться в плані не лише обміну студентами і необхідної мовної підготовки студентів. Інтернаціоналізація повинна забезпечити професійну підготовку студентів відповідно до міжнародних вимог, мотивацію студентів до отримання знань, оцінку свого місця у світовій спільноті, розуміння того, що хоче отримати студент при здобутті вищої освіти, навчити студента формувати цілі і досягати необхідного результату.
     Тренінги тривали три дні. На тренінгах були представлені постери усіх інститутів, які дозволили учасникам ознайомитися з основними напрямами діяльності ВНЗ.
     Співробітниками Левенского католицького університету (Бельгія) і університету Рохемптона (Великобританія) були зроблені доповіді, що стосуються процесів інтернаціоналізації у їхніх університетах і загальних питань інтернаціоналізації у вищій освіті.
У доповідях увага приділялася не лише питанням мовної підтримки, як засобу спілкування і комунікації, і зміні учбових програм, але і питанням міжкультурного спілкування студентів,  поліпшенню професійної підготовки студентів, підвищенню їх компетентності, здатності самостійно приймати рішення і виходити з ситуацій, що склалася. Ці властивості потрібні студентам для майбутньої їх професійної діяльності.
      Було відмічено, що в епоху глобалізації економіки і виробництва необхідно думати не про витік і придбання мізків, а про циркуляцію мізків в єдиному світовому економічному просторі. І кожен випускник вищої школи має бути готовий знайти в цьому процесі своє місце.
     Семінар проходив в приміщеннях католицького університету, які розташовані в старовинному абатстві Park Abdij. Абатство знаходиться на околиці міста, серед полів і ставків. Будівлі абатства є пам'ятником архітектура, яка реставрується і підтримується  в робочому стані.
     Сам Левен є невеликим містом, розташованим в 15 хвилинах їзди від столиці Бельгії - Брюсселю. У нім знаходиться один із старих університетських центрів Бельгії. Населення міста складає близько 100000. У католицькому університеті навчається 30000 студентів, які вивчають богослов'я, право, філософію, економіку і бізнес, архітектуру, хімію, біологію, медицину, математику, інженерні дисципліни.
     У Левене знаходиться центр пивоваріння, заводи якого випускають відому марку пива Стела Артуа. Окрім Стели Артуа у Бельгії випускається  250 сортів пива різних марок на будь-який смак. Світле, темне, солодке, гірке, вишневе, шоколадне і при цьому усе смачне.
     Окрім пива в Левене вражає архітектура міста, будівлі якого налічують не одну сотню років. Під час першої і другої світових воєн місто було дуже сильно зруйнований, проте будівлі  міста були відновлені відповідно до старовинних креслень в практично первозданному виді. Центр міста, на якому розташована стара площа, ратуша і церква святого Петра, вважається одним з найкрасивіших у Бельгії. Міська ратуша - одна з пам'яток міста, фасад якої оформлений архітектурними прикрасами і статуями.
     Вокзал Левена - старовинна красива будівля. У центрі привокзальної площі розташована стела. На цій площі по суботах проходять овочеві і фруктові базари. Від вокзалу до центру міста йде вулиця, на якій проходять розпродажі довколишніми магазинами, тому в суботу Левен - це безперервний магазин на вулиці, в якому циркулює велика маса людей, як місцевих жителів, так і приїжджих туристів.      Пересування по Левену здійснюється за допомогою машин, автобусів, велосипедів і пішки. Основний вид транспорту - велосипеди, які розташовані на вулицях скрізь, де б не був. На велосипедах їздять усі: поодинці, парами, сім'ями, молоді, літні. Для їзди на велосипедах обладнані велосипедні доріжки, які виділені кольором. Велосипеди найрізноманітніші і найпоширеніші - це велосипеди типу наших ХВЗ. На ніч їх замикають на замок до стіни будинку або просто залишають на вулицях.
     Незважаючи на досить інтенсивний рух автомобілів по окружній дорозі, яка є широкою алеєю з квітучими липами, пахне липами а не бензином. Увечері центр міста перетворюється на одно велике кафе, в якому можна випити пива, вина, кави, поїсти і подивитися футбол. Ціни відносно невисокі - до 15-20 євро за вечір. Місця вистачає усім, народ толерантний один до одного. За весь час перебування у Бельгії поліцію бачили тільки в суботу під час базарного дня в Левене, і у Брюсселі під час велосипедного пробігу нудистів в центрі міста.
    Так що дорогі студенти, вивчайте англійську, французьку або іспанську мови і за програмою обміну у рамках проекту інтернаціоналізації освоюйте Європу.

Адміністрація